Haber

Edirne Valisi Yaz Sezonunda Terk Edilen Köpeklerin Sorununun Çözümü İçin Talimat Verdi

Edirne Valisi Yunus Sezer, Keşan ilçe muhtarlarının yaz aylarında bazı tatilcilerin getirip dönem sonunda terk ettiği köpeklerin sorununu gündeme getirmesinin ardından bu sorunun analizi için talimat verdi.

Vali Yunus Sezer, Keşan ilçe muhtarlarıyla Selim Sesler Tiyatrosu ve Konferans Salonu’nda toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Gökçetepe Köyü Muhtarı Abdullah Kemik, yazlıkçıların getirdiği köpeklerin sezon sonunda kıyı kesimlerine terk edildiğini, sokak köpeklerinin sayısında artış yaşandığını belirtti. bu durumdan dolayı. Konuyla ilgili belediye, kolluk kuvvetleri ve Tarım ve Orman İl/İlçe Müdürlüğü ekiplerine talimat veren Vali Sezer, gerekirse evlere gidilerek köpek sahiplerinin tespit edilmesi talebinde bulundu.

Köpeklerin terk edilmesi halinde idari para cezası uygulanabileceği konusunda köpek sahiplerini uyarmak isteyen Vali Yunus Sezer, “Bizim zenginlerin fantezileriyle uğraşacak halimiz yok. Gerek yok. Sahip olunan hayvanları bırakın. Ben böyle bir şey istemiyorum. Onlar da candır. Gerekirse ayrılan aileleri de valiliğin sitesinde yayınlayalım, rezil olsunlar.” söz konusu. Köylerdeki su sorunlarına ilişkin Vali Sezer, “Edirne’de içme suyu olmayan köy istemiyorum” diyerek ilgili birimlere talimat verdi. – EDİRNE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu